Jak powinien wyglądać makijaż do zdjęcia?

Każdy z nas musi czasami musi wykonać fotografię do dokumentów: prawa jazdy, dyplomu, paszportu, dowodu czy CV. Warto przygotować się do sesji, ponieważ raz zrobione zdjęcie, będzie nam przecież towarzyszyło przez wiele lat. W jaki sposób wykonać odpowiedni makijaż?

Możemy sięgnąć po bazę pod makijaż - zapewni matową cerę. Pamiętajmy jednak przede wszystkim o korektorze, ale i o tym, by dokładnie przypudrować twarz - to zniweluje niedoskonałości i błyszczenie skóry.

A sam makijaż powinien być stonowany. W kwestii kolorystyki cieni, pomadek, błyszczyków - wybieramy stonowane odcienie ze swojej palety barw. Najlepiej jest postawić na prostotę i klasykę - wybrać jak najbardziej naturalne kolory, którymi podkreślimy piękno naszej twarzy, ewentualnie lekko skorygujemy kształty. Taki makijaż nie wyjdzie z mody nawet za kilka lat, a tyle przecież używa się prawa jazdy czy dowodu.

Intensywne kolory cieni czy pomadek oraz makijaż smoky eyes lepiej zostawić na inną okazję. Warto jednak wiedzieć, że mocne pociągnięcie tuszem na rzęsach spowoduje, że oczy będą wyglądać na większe.

Makijażowa rada na koniec - warto przyjść do fotografa opalonym. Nasza cera będzie wyglądać zdrowo, a opalenizna - nawet lekka, zniweluje oznaki ewentualnego zmęczenia, szczególnie gdy wybieramy się do zdjęcia po pracy. Pora dnia, ma zresztą duże znaczenie. Nie odwiedzajmy zakładu wcześnie rano, zaraz po przebudzeniu - zdjęcie, na którym mamy opuchnięte po nocy oczy, długo będzie nam spędzało sen z powiek.

Makijaż i Kosmetyka

Kosmetyka

Terminy kursów

  • Kurs Manicure i Stylizacji Paznokci
  • Kurs Art-Visage i Stylizacji
  • Kurs Kosmetyki Praktycznej
  • Warsztaty: Henna
  • Warsztaty: Paznokcie Fiberglass
  • Warsztaty: Akryl Fiberglass
Zobacz inne terminy